Centrum Terapii Leśnej znajduje się w Zawoi na wysokości 760 metrów, 5 kilometrów od wioski, u podnóża majestatycznej góry Polica, która wznosi się na wysokość 1368 metrów. Zawoja położona jest w malowniczym górskim krajobrazie charakteryzującym się lasami, górami i rzekami. Miłośnicy przyrody i przygód docenią szeroką gamę aktywności na świeżym powietrzu w tym regionie, takich jak turystyka piesza, kolarstwo górskie, narciarstwo i wspinaczka.

Infrastruktura turystyczna Zawoi jest dobrze rozwinięta i oferuje szeroki wybór miejsc noclegowych, takich jak hotele, pensjonaty i domy wczasowe. Restauracje, kawiarnie i sklepy sprawiają, że odwiedzający czują się tutaj jak w domu. Ponadto regularnie organizowane są imprezy i festiwale, oferujące wgląd w lokalną kulturę i tradycyjne zajęcia.

Zawoja graniczy z Babiogórskim Parkiem Narodowym, który słynie z doskonałej jakości lasów. Obszar ten obejmuje jeden z najlepiej zachowanych lasów w Polsce, składający się głównie ze starych drzewostanów bukowych i jodłowych z różnorodną florą i fauną. Park narodowy służy ochronie naturalnego piękna i różnorodności biologicznej lasu, przy ciągłym monitorowaniu i środkach mających na celu utrzymanie zdrowia lasu i promowania zrównoważonego zarządzania.

Babiogórski Park Narodowy zajmuje powierzchnię około 33 kilometrów kwadratowych i obejmuje szczyt Babiej Góry, który sięga wysokości 1725 metrów nad poziomem morza. Jako jeden z najstarszych parków narodowych w Polsce, został założony w 1954 roku i jest znany z różnorodnej flory i fauny, w tym ponad 1000 gatunków roślin i różnych gatunków zwierząt, takich jak orzeł przedni, ryś, niedźwiedź brunatny i wilk.

Odwiedzający Babiogórski Park Narodowy mają okazję poznać imponujący krajobraz Beskidów i odkryć unikalną florę i faunę tego regionu.